Jdi na obsah Jdi na menu
 


Má cit pro rytmus a dozajista i cit pro hudbu. A nyní má i stálé místo jako nový baskytarista Metallicy a člen její rodiny. Ačkoli při hraní občas používá trsátko, je především znám jako prsty hrající baskytarové monstrum, které díky své obratnosti s grácií zvládalo svůj nástroj ve skupinách Suicidal Tendencies, Infectious Grooves či jako doprovod Ozzyho Osbournea.

Během svého dětství, které prožil ve Venice Beach, Rob poslouchal všechno od Led Zeppelin přes funk po Motown. Do svých dvaceti let hrál především v lokálních kapelách, poté se však prostřednictvím svého spolužáka na střední škole, tehdejšího kytaristy Suicidal Tendencies Rockyho George, seznámil s bubeníkem Suicidal Mikem Muirem. Především díky jejich plodnému spojení se Rob následně vyšvihl na pozici jednoho z největších baskytarových talentů rockové historie.

Na začátku devadesátých let Rob spolu s Muirem založil experimentální funk-rockovou kapelu Infectious Grooves a o pár let později se připojil k Ozzyho kapele, kde spolu s bubeníkem Mikem Bordinem vytvořil jeden z nejjednolitějších a nejspolehlivějších rytmických celků.

Metallica si Roba poprvé všimla v roce 1994, když jí Suicidal Tendencies předskakovali na Summer Shed Tour, a už tehdy byli její členové uchváceni jeho nadšeným stylem hry. A když poté přišel čas rozhodnout, kdo by se mohl stát novým baskytaristou Metallicy na plný úvazek, Robovo jméno bylo na listině kandidátů.

Kapela se pro něj nakonec rozhodla po odehrání jedné skvělé zkoušky, jejímiž vrcholy byly skladby Hit The Lights a Whiplash. Dokonce i producent Bob Rock se nechal slyšet, že s Robem zněla Metallica neskutečně plně a kompletně.

A tak se stalo, že když v neděli 23. února 2003 vešel Robert do studia, uviděl před sebou stát Larse, Kirka a Jamese, kteří mu ihned začali aplaudovat. Řekli mu, že ve svých srdcích cítí a chtějí, aby se právě on stal součástí rodiny jménem Metallica.

Robert Trujillo do skupiny perfektně zapadá, je klidný, příjemný a vyrovnaný, s nezměrnými zkušenostmi a skvělými baskytarovými dovednostmi. To vše z něj dělá čtvrtého člena a rovnocennou součást Metallicy, která s sebou přináší novou vzrušující etapu v historii této kapely.

Meno:
Robert Trujillo

Nástroj:
Basgitara

Dátum narodenia:
23. október 1964

Miesto narodenia:
Santa Monica, CA, USA

Farba očí:
Hnedá

Farba vlasov:
Čierna

Výška:
175 cm

Hmotnosť:
82 kg

Stav:
(Pravdepodobne) slobodný

Rob má dvoch synov, veľa však o nich nevieme - prvý sa volá Tye-Orion a narodil sa pravdepodobne v auguste 2004; Rob ho bol v apríli 2005 krstiť v mestečku Manosque v juhovýchodnom Francúzsku; Robov druhý syn sa narodil v lete 2006